Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice www.vucke.sk

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Novinky

Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.

Pokračovanie obsahu:

Spišská Nová Ves

Múzeum Spiša

       
Budova Múzea Spiša patrí medzi historicky najcennejšie objekty pamiatkovej zóny mesta Spišská Nová Ves. Jej základy pochádzajú pravdepodobne z 15. stor. Najskôr slúžila ako radnica a od roku 1774 sa stala sídlom novoutvorenej provincie XVI spišských miest – Provinčný dom. Dnes je budova so svojou zaujímavou fasádou a kartušami jednou z dominánt mesta. Od roku 1951 vhodne slúži na muzeálne účely.
Spišská Nová Ves

Pomník kpt. Jána Nálepku

       
Jedným z monumentov centra Spišskej Novej Vsi je pomník venovaný kapitánovi Jánovi Nálepkovi - jedinému Slovákovi, ktorý získal vyznamenanie Hrdina Sovietskeho zväzu.
 

Spoznajte Spiš

       
Región Spiš tvorí južná časť bývalej Spišskej župy nachádzajúca sa na území súčasného Košického samosprávneho kraja. Centrom Spiša je Spišská Nová Ves a administratívne patrí región do okresov Spišská Nová Ves a Gelnica.

Informačné centrá

       
Kontakty a krátka charakteristika informačných centier v regióne Spiš: Turistická informačná kancelária Gelnica, Informačné stredisko Správy Národného parku Slovenský raj, Autocamping Podlesok, Turistické informačné centrum Hrabušice, Informačná kancelária Smižany a Turistické informačné centrum a Brantner Nova s.r.o.
 

Koniec obsahu.


MENU:

Pokračuj v menu alebo choď do inej sekcie.

Pokračovanie menu:

ZOZNAM SEKCII:

VYHLADAVANIE NA WEB SIDLE:

Hľadať


PÄTIČKA:

Copyright © 2022 Správa majetku KSK. Všetky práva vyhradené.
Stránky generuje redakčný systém WebJET.

Koniec stránky.